Uus julgeolekumaks

Valitsus kiitis heaks Uus julgeolekumaks muudatused

Eesti valitsus kiitis heaks uue julgeolekumaksu muudatused, mis puudutavad uus julgeolekumaks: alates 2025. aastast ei maksustata ettevõtete kasumit ja kodanike tulu alates esimesest eurost.

Pikas perspektiivis kaitse rahastamiseks. Tulumaksu ja käibemaksu määr kehtestatakse 24% tasemele ilma ajalise piiranguta. Muudatused on seotud uus julgeolekumaks maksuga.

Rahandusminister Jürgen Ligi kiitis heaks muudatused, mille eesmärk on vähendada ettevõtete ja elanikkonna maksukoormust. Ja ka maksusüsteemi loogika taastamiseks. Ta märkis praegust geopoliitilist olukorda. Muudab võimatuks julgeolekumaksu ajutise iseloomu säilitamise, nagu varem plaanitud. Seega muutus uus julgeolekumaks hädavajalikuks.

Taastatakse läbipaistev ja mugav kasumi maksustamise süsteem. Kus ettevõtted maksavad makse ainult jaotatud (väljamakstud) kasumilt. Valitsus usub, et see otsus ergutab ettevõtlust ja toetab majandusarengut uue julgeolekumaksu kontekstis.

Eraisikute jaoks on eriti oluline, et tulumaksu rakendatakse alles pärast maksuvaba miinimumi mahaarvamist. See on oluliselt tulusam kui praegune süsteem, mille kohaselt maksustati esimeselt eurolt 2% maksu. Uus julgeolekumaks on seeläbi soodne.

Alates 2026. aastast tõuseb tulumaksumäär 24%-ni. Äriühingu kontode tulumaksumäär tõuseb järgmisel aastal 22%-ni. Pensionisüsteemi teisel tasemel osalejatele on maksumäär 24%, 26% või 28%, olenevalt valitud säästmisviisist.

Samuti hakkab selle aasta 1. juulist kehtima 24% käibemaksumäär. See otsus on seaduses sätestatud. Ainus muudatus puudutab maksude maksmise ajutiste piirangute kaotamist. Uus julgeolekumaks aitab selles muudatuses.

Võimude sõnul suurendavad kavandatud meetmed maksupoliitika prognoositavust. Mis on eriti oluline investorite ja pikaajalise eelarve planeerimise jaoks. See loob stabiilsema keskkonna nii ettevõtjatele kui ka tavakodanikele. Võimaldab teil teha finantsotsuseid suurema kindlustundega.

Allika link: Rahandusministeerium

Soovitan lugeda:

Ettevõtte registreerimine Eestis ja maksuvaba raha väljavõtmine

Liituge meie uudiste ja YouTube’i kanalitega

https://www.youtube.com/@finance_professional

Liituge meie tellimusega!

Liituge meie uudiskirjaga, et saada esimesena kasulikke artikleid, näpunäiteid ja eksklusiivseid pakkumisi. Ei mingit rämpsposti – ainult see, mis on tõeliselt oluline!

Nupule klõpsates nõustute privaatsuspoliitikaga.
Teie isikuandmeid ei edastata kolmandatele isikutele

2 Responses

  1. Оборот, облагаемый налогом с оборота по ставке 9%
    Некоторые виды товаров и услуг облагаются налогом с оборота по сниженной ставке – 9%. К таким товарам относятся:

    продукты питания, за исключением алкогольных напитков и табачных изделий;
    лекарственные препараты для медицинского использования;
    товары для детей, такие как одежда, обувь, игрушки и книги;
    газеты, журналы и периодические издания.

    Здравствуйте, хотела узнать у вас какие продукты питания входят в пониженную ставку налогообложения. Прокомментируйте, пожалуйста, в законе о налоге с оборота я не увидела данных про 9% налога на продукты питания

    1. Марина добрый час

      В Эстонии в настоящее время (с 1 июля 2025 г.) установлены следующие ставки НДС:

      Стандартная ставка 24 % – применяется ко всем товарам и услугам, не вошедшим в сниженные ставки
      Сниженная ставка 13 % – распространяется только на услуги по размещению (отели и аналогичные услуги)
      Сниженная ставка 9 % – применяется к ограниченному кругу социально значимых товаров и услуг: лекарственные средства и медицинские изделия, печатные и электронные книги, периодическая пресса (включая электронную)
      Нулевая ставка 0 % – используется для экспорта товаров и некоторых международных услуг

      По продуктам питания
      В законе о НДС Эстонии (Käibemaksuseadus) продукты питания не включены ни в категорию с 9 %, ни в категорию с 13 % НДС. То есть на продукты повседневного потребления, включая бакалею, овощи, мясо и т. п., применяется полная стандартная ставка 24 %, не сниженная

      Попытки ввести 9 % НДС на продукты питания обсуждались (например, в мае 2025 года подавался соответствующий законопроект), но парламент это предложение отклонил . Как пояснила лидер партии Eesti 200 Кристина Каллас, государственный бюджет не позволяет это реализовать.

      С уважением, Александр Фоменко

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga